Ciekawostki na temat remontu

nieprawda, że są mniej trwałe od murowanych - tez mogą służyć wielu pokoleniom, a dużo łatwiej jest zrobić w domu kanadyjskim...np. remont instalacji elektrycznej. Nie tez problemu z pleśnią, czy niewystarczającym dociepleniem, n

Ciekawostki na temat remontu Kilka ciekawostek na temat

Za i przeciw

Domy szkieletowe mają swoje zalety i wady, jednak są ciekawą i wartą przemyślenia alternatywą dla tradycyjnie stawianych budynków.

To nieprawda, że są mniej trwałe od murowanych - tez mogą służyć wielu pokoleniom, a dużo łatwiej jest zrobić w domu kanadyjskim...np. remont instalacji elektrycznej.

Nie tez problemu z pleśnią, czy niewystarczającym dociepleniem, nie ma tzw. mostów termicznych (a przynajmniej są mocno zredukowane, ponieważ drewno jest naturalnym izolatorem).

Nie warto się bać nowych technologii, zwłaszcza jeżeli zostały przetestowane gdzie indziej.


Domy szkieletowe - co to jest?

Lekki szkielet drewniany ? popularna w USA, Kanadzie i krajach skandynawskich technologia budowy małych i średnich budynków (domy jednorodzinne, domy szeregowe). Podstawowym materiałem konstrukcyjnym są deski, zwykle o grubości 38 mm (nominalna grubość 1,5 cala) i o szerokości zależnej od potrzeb wytrzymałościowych. Ściany zwykle są z desek o szerokości 89 mm (ściany zewnętrzne, ze względu na izolację cieplną - z desek o szerokości 140 mm), w rozstawie osiowym wynoszącym 40 lub 60 cm.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lekki_szkielet_drewniany


Skandynawski sposób na dom

W Kanadzie i Skandynawii są bardzo popularne. U nas, pewnie z tego powodu, że wedle polskich gustów są mało solidne, jest ich niewiele. Ale powstaje coraz więcej - chodzi o domy kanadyjskie, szkieletowe.

Dlaczego to technologia warta uwagi? Przede wszystkim to idealne rozwiązanie dla niecierpliwych. Nie chcesz czekać na dom latami? Zbuduj go w miesiąc. A nawet szybciej. Jeżeli mamy środki na budowę domu (lub wzięty kredyt) to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już miesiąc później w nim zamieszkać. To naprawdę wielka zaleta.

Jednak czy to solidne? Bo nie wygląda. Ale jest, bez obaw. Dobrze postawiony dom w tej technologii naprawdę nie jest gorszy, niż jego murowany "kolega". Za to tańszy w utrzymaniu. I nie, nie znaczy to, że musisz mieć drewno na ścianach, na elewacji i na stropach. Wyglądem nie musi się różnić od tradycyjnych projektów.



© 2019 http://biznesowe.waw.pl/