Dlaczego w wielu miejscach pracy wymagane jest zatrudnienie elektryka?
Chociaż wiele osób uważa, że drobne naprawy elektryczne nie wymagają zatrudnienia takiego specjalisty, jak wykwalifikowany elektryk, to jednak większość miejsc pracy decyduje się na zaoferowanie na stałe pracy dla elektryka. Dlaczego tak się dzieje? Otóż, zgodnie z prawem poważniejsze usterki instalacji elektrycznych mogą być wykonywane tylko przez specjalistów. Jest to zawód wysokiego ryzyka i dlatego trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje, aby go wykonywać. W przypadku braku umiejętności i wiedzy o naprawie instalacji może dojść do poważnego uszczerbku na zdrowiu a nawet do prawdziwej tragedii.
Centralne ogrzewanie Rodzaje grzejników, krótka definicja z Wikipedii
Wady i zalety, porównanie z konwekcyjnymi:
Bardzo cenione jako źródło ciepła w wysokich pomieszczeniach z uwagi na bezpośrednie ogrzewanie ciał stałych przez promieniowanie podczerwone, a nie przez powietrze, które dopiero wtórnie jest ogrzewane przez ciała stałe, dzięki czemu ciepło ukierunkowane jest do dolnej partii wysokiego obiektu. Systemy grzewcze oparte na promiennikach charakteryzują się minimalną bezwładnością, szczególnie oparte na promiennikach gazowych i elektrycznych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie
Znacznie zwiększa to komfort eksploatacji (eliminuje
Niekiedy do dawnych pieców zamiast palenisk węglowych montuje się palniki gazowe. Znacznie zwiększa to komfort eksploatacji (eliminuje konieczność noszenia ciężkiego paliwa, nadzoru podczas palenia i wygaszania, zapewnia możliwość ponownego zapalenia w każdej chwili, znacznie zmniejsza zanieczyszczenie powietrza, zapewnia łatwą regulację). Także możliwy jest montaż w takich piecach specjalnych grzałek elektrycznych (ich moc na ogół wymaga zasilania trójfazowego). Zapewnia to wysoki komfort (możliwe jest zastosowanie zegara sterującego, włączania na określony czas, często po taryfie nocnej, możliwa jest regulacja ? zwykle 3-stopniowa), chociaż piec rozgrzewa się wolniej niż opalany węglem czy (tym bardziej) gazem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie