Kliniki weterynarii- ogółem

zny trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy gabinet jest dobry.Wikipedia o historii zawodu weterynarzaZa pierwszego w historii lekarza weterynarii uważa się Urlugaledinna, wymienianego w zapiskach sprzed 3000 p.n.e. z Mezopotamii

Kliniki weterynarii- ogółem Wizyta z kotem u weterynarza nie zawsze należy do przyjemności, jednak dobrze jest zdecydować się na profesjonalny gabinet. Warto poszukać i mieć pewność, że nasz podopieczny trafi w ręce profesjonalisty. Nie każdy gabinet jest dobry.

Wikipedia o historii zawodu weterynarza

Za pierwszego w historii lekarza weterynarii uważa się Urlugaledinna, wymienianego w zapiskach sprzed 3000 p.n.e. z Mezopotamii jako osoby leczącej zwierzęta. Kolejnych przełomów w tej dziedzinie dokonywali również i pionierzy medycyny ? jak Hipokrates, czy filozofowie jak Arystoteles, czy też wynalazcy jak John Boyd Dunlop. Pierwsza lecznica dla zwierząt powstała w III w. p.n.e. w Indiach za panowania króla Aśoki. Przełomowymi były również średniowieczne dzieła: Canon medicinae Avicenny czy Anatomia del cavallo Carlo Ruiniego.

Za najstarszego sławnego weterynarza w Polsce może być uznany kowal Konrad Królewski (1532) - autor książki Sprawa a lekarstwa końskie. Za patrona lekarzy weterynarii uważany jest w Polsce św. Eligiusz.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lekarz_weterynarii


Coraz więcej weterynarzy

Zwierząt domowych, jak pupili, przybywa- a co za tym idzie i przychodni weterynaryjnych jest coraz więcej. Jest popyt to musi być i podaż. Na fali nowo powstających przychodni może być ciężko wybrać tą najbardziej rzetelną.

Absolutnie nie zniechęcam do chodzenia ze zwierzakiem do nowo otwartych przychodni, jednak jeżeli taka przychodnia ma złe opinie to zastanowiłbym się dwa razy zanim bym o niej poszedł. Ważna jest również sprawa oferowanych usług dodatkowych, takich jak zabiegi operacyjne, prześwietlenia czy porady dietetyczne dla otyłego zwierzaka.


Choroby zwierząt

Zwierzaki, tak jak ludzie, od czasu do czasu chorują, a jak już choroba się zdarzy to nie ma wyjścia trzeba iść do weta. Choroby zdarzają się różne i w zależności od gatunku naszego pupila mają różny wpływ na jego samopoczucie i ewentualne zagrożenie życia. Niemniej jednak każda choroba powinna być traktowana przez właściciela poważnie, a tym bardziej przez weterynarza. Pamiętajmy, że im mniejszy organizm, tym szybciej choroba rozprzestrzeni się po jego organizmie.

Nie bagatelizuj najmniejszych zmian w zachowaniu swojego zwierza. Jeżeli Twój kot zazwyczaj jest pełen energii, a teraz przesypia większość dni to może być oznaka jakiejś choroby i powinieneś się udać do przychodni dla zwierząt jak najszybciej. To samo tyczy się psa, królika, papugi. Każdego zwierzęcia- zmiana w zachowaniu może równać się chorobie. Pamiętaj, aby zawsze zwracać uwagę czy Twój pupil zachowuje się jak zawsze.



© 2019 http://biznesowe.waw.pl/