Tańsze panele fotowoltaiczne

o, że jest on w stanie wykonać pracę nad innymi ciałami. Wartość tej pracy równa jest różnicy energii między tymi stanami, jeżeli energia wewnętrzna pozostaje stała.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)\"produkcja

Tańsze panele fotowoltaiczne dofinansowanie na fotowoltaikę warszawa

Energia_(fizyka) Energia a praca- opis z Wikipedii

Jeśli dany układ fizyczny ma w pewnym stanie X energię większą o pewną wartość od energii w stanie Y, oznacza to, że jest on w stanie wykonać pracę nad innymi ciałami. Wartość tej pracy równa jest różnicy energii między tymi stanami, jeżeli energia wewnętrzna pozostaje stała.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


"produkcja energii" w elektrowni węglowej oznacza

Energia gr. ???????? (energeia) ? skalarna wielkość fizyczna charakteryzująca stan układu fizycznego (materii) jako jego zdolność do wykonania pracy.

Energia występuje w różnych postaciach np: energia kinetyczna, energia sprężystości, energia cieplna, energia jądrowa.

Energia może zmieniać swoją postać, jednak nie może być tworzona ani niszczona (zasada zachowania energii). Np. "produkcja energii" w elektrowni węglowej oznacza tylko przekształcenie energii chemicznej w elektryczną.

Z punktu widzenia termodynamiki niektóre formy energii są funkcjami stanu i potencjałami termodynamicznymi. Energia i jej zmiany opisują stan i wzajemne oddziaływania obiektów fizycznych (ciał, pól, cząstek, układów fizycznych), przemiany fizyczne i chemiczne oraz wszelkiego rodzaju procesy występujące w przyrodzie. W termodynamice, energię która może zostać zamieniona na pracę w określonych warunkach nazywa się energią swobodną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)


Energia_(fizyka) Energia w teorii względności- definicja z Wikipedii

Zgodnie z wynikającą ze szczególnej teorii względności zasadą równoważności masy i energii masa spoczynkowa danego obiektu fizycznego jest jego energią spoczynkową (energią w układzie odniesienia związanym z obiektem, nazywanym układem spoczynkowym tego obiektu), określoną wzorem



 

E

0


=

m

0



c

2




\displaystyle \ E_0=m_0c^2

i w pewnych warunkach może być przekształcona w energię kinetyczną (oraz energia kinetyczna w spoczynkową), zaś całkowite energie relatywistyczne poszczególnych części układu (mierzone w układzie odniesienia środka pędu układu) są składnikami energii (masy) spoczynkowej układu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_(fizyka)



© 2019 http://biznesowe.waw.pl/