Trend na meble drewniane i drewno we wnętrzach

zede wszystkim jest to surowiec odnawialny i nie jest wysoko przetworzony - od momentu scięcia drzewa do gotowego produktu droga co prawda jest dość daleka, ale nie tak daleka, jak w przypadku innych surowców - nie trzeba angażowa

Trend na meble drewniane i drewno we wnętrzach

Ekologiczne meble? Z drewna!

Ekologiczny aspekt drewna ma nie mniejsze znaczenie, niż inne kwestie. No dobra - ale dlaczego meble z drewna są bardziej ekologiczne, od pozostałych? Przede wszystkim jest to surowiec odnawialny i nie jest wysoko przetworzony - od momentu scięcia drzewa do gotowego produktu droga co prawda jest dość daleka, ale nie tak daleka, jak w przypadku innych surowców - nie trzeba angażować w to cięzkiego przemysłu, który generuje do środowiska dużą ilość zanieczyszczeń. Dzięki temu już na starcie meble z drewna wygrywają - ale to nie wszystko, ponieważ równie ważna jest utylizacja - spalanie drewna nie generuje tak toksycznych odpadów, jak spalanie mebli z innych materiałów. Poza tym meble drewniane postoją w naszym domu znacznie dłużej - ponieważ są trwalsze i były droższe, więc tak chętnie się ich nie pozbędziemy. Łatwiej też ać im drugie życie - oddać za pomocą ogłoszenia w internecie, lub przerobić na inny mebel.


Minimalizm jako styl

Jak mieć stylowe mieszkanie, które po kolejnej zmianie trendów nie będzie niemodne? To bardzo proste - postaw na klasykę i jakość. Czasem mniej znaczy więcej - dlatego warto zainteresowac się minimalizmem. Czy naprawdę potrzebujesz kolejnych rzeczy, miejsca na te rzeczy, większego mieszkania? Zastanów się - może wystarczy postawic na styl. Dobry styl to naturalne materiały - drewniane meble w ponadczasowej formie. Nie musisz od razu meblowac całego mieszkania - kup stolik kawowy, szafkę nocą, jedną komodę - zobacz jak zmieni się twoje otoczenie. I uwierz mi - dłużej będziesz się cieszyc czymś, co kosztowało więcej twojej pracy i zachodu, niż kolejnym trendy badziewiem.


Do najbardziej miękkich: lipa olcha osika

Mierzona jest oporem stawianym przez drewno podczas wciskania stalowej kulki o ściśle określonej wielkości. Twardość zależy od gatunku drzewa, z którego drewno pochodzi. Do gatunków twardych należą między innymi: modrzew, robinia akacjowa czyli grochodrzew (nazywany błędnie akacją), buk, dąb, grab, jesion, jawor, wiąz. Do najbardziej miękkich: lipa, olcha, osika, topola. Drewno miękkie jest znacznie łatwiejsze w obróbce, stąd często jest używane przez rzeźbiarzy (np. ołtarz w kościele Mariackim w Krakowie jest wyrzeźbiony z lipy).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)



© 2019 http://biznesowe.waw.pl/