Wiedza pożyteczna - o psach

pieczny i przyjazny kącik, w którym taki pies będzie mógł spokojnie wieść swoje życie i cieszyć się różnymi przyjemnościami. Ważne jest również to, aby mieszkanie, w którym mieszka pies było spokojnym miejscem. Oczywiście właścici

Wiedza pożyteczna - o psach

Psi kącik w mieszkaniu

Osoby, które decydują się na posiadanie psa w mieszkaniu powinny starać się o zapewnienie psu jak najlepszych warunków codziennego życia. Powinny one stworzyć psu bezpieczny i przyjazny kącik, w którym taki pies będzie mógł spokojnie wieść swoje życie i cieszyć się różnymi przyjemnościami. Ważne jest również to, aby mieszkanie, w którym mieszka pies było spokojnym miejscem. Oczywiście właściciele takiego mieszkania nie będą mieli za wielkiego wpływu na to, z jakimi sąsiadami mieszkają, ale mogą dbać o to, żeby ich pies mógł spokojnie mieszkać ze swoimi właścicielami i starać się o to, aby w jego pobliżu nie powstawały zbyt wielkie hałasy. Pies będzie mógł czuć się spokojnie przede wszystkim wówczas, gdy będzie dobrze traktowany.


Dlaczego szkolenie psa jest istotne?

Dla posiadacza psa umiejętność odpowiedniego wychowania pupila powinna być priorytetem. Odpowiednio ułożony pies nie tylko będzie przyjemnym towarzyszem spacerów, wdzięcznym kompanem w zabawie z dziećmi czy obrońcą w sytuacji zagrożenia. Dzięki codziennym treningom z naszym szczeniakiem możemy wychować naprawdę mądre zwierzę. Jest to niezwykle przydatna cecha psów ? na przykład w sytuacji, gdy podczas spaceru pies napotka inne zwierzę i dojdzie do konfrontacji, umiejętność zapanowania nad naszym zwierzakiem sprawi, że będziemy w stanie rozdzielić gryzące się psy i tak dalej. Na pewno warto szkolić psa również dlatego, że cała rodzina i wszyscy przyjaciele będą zachwyceni tak mądrym pupilem.


Czy da się wyleczyć wściekliznę?

Do dzisiaj nieznany jest lek przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie wystąpiły objawy choroby, podejmuje się próbę zastosowania uodpornienia bierno-czynnego, polegającego na podaniu antytoksyny i serii szczepionek podawanych w mięsień naramienny lub podskórnie (dawniej szczepionkę podawano w mięsień brzucha ze względu na specyficzne ukrwienie ? nie stosuje się już tej metody). Uodpornienie uzyskane na drodze biernej chroni chorego do momentu uzyskania odporności czynnej. Chorym szczepionym wcześniej nie podaje się surowicy. Czynne uodpornienie organizmu możliwe jest dzięki długiemu okresowi wylęgania. Chorego człowieka, u którego wystąpiły objawy, izoluje się głównie w celu zapewnienia mu spokoju; stosuje się leczenie objawowe. Dotychczas (2015) odnotowano zaledwie kilka przypadków wyzdrowienia chorych ludzi, u których pojawiły się symptomy choroby. Pierwsze takie przypadki dotyczyły zachorowań, do których doszło mimo zastosowania szczepionki. W 2004 roku udało się uratować pierwszego pacjenta, który zachorował na wściekliznę i nie był zaszczepiony: była to 15-letnia Jeanna Giese, ugryziona i zakażona przez nietoperza4. Zastosowano wobec niej schemat leczenia (wprowadzenie pacjentki w śpiączkę i podawanie leków przeciwwirusowych), który nazwano protokołem Milwaukee. Próby wyleczenia innych pacjentów tą samą metodą zakończyły się jak dotąd sukcesem jedynie w jednym wypadku. Zwierzęta zwykle się usypia, w Polsce obowiązuje całkowity zakaz leczenia zwierząt podejrzanych o wściekliznę5.


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%9Bcieklizna



© 2019 http://biznesowe.waw.pl/